Ana içeriğe atla

Babamın durumu

Babam Mart 2017 de zatüreden hastanede yatmıştı. Bu sırada ciğerlerde bir kanser görülmüş. Bu kanserin ne olduğu ile ilgili tetkikler de başlamış. Zatüreden sonra hemen kanser ile ilgili işlemlere yoğunlaşıldı. Kalçada görülen bir kitle vardı. Ona da baktılar ama temiz çıktı. Kanser tedavisi olan kemoterapi hemen başladı. 14 haziranda ilk kemoterapi dozunu aldı. İlk günler iyiydi. 19 hazirandan itibaren durumu kötülemeye başlamış. En son 21 Haziran gecesi çok kötü olunca önce Torbalı Devlet Hastanesine götürüldü. Burada vücudundaki sodyum'un çok azalmış olmasından dolayı hemen sodyum takviyesi yapıldı. Sodyum takviyesi ancak bir oranda etkili olduktan sonra yine kötü duruma geri dönüş yapmış. Bu yüzden Bozyaka araştırma hastanesine sevkedildi. Bozyaka da önce dahiliye yoğun bakıma alındı. Ancak burada bir süre kalbi durmuş ve kalp masajı ile geri getirmişler. Sonrada genel yoğun bakıma aldılar.
Şu an yoğun bakımda hipotermi durumunda tutuluyor. Bu uygulanan tedavilerden biri. Diğeri vücudun sodyum'unu arttırmak için sodyum vermeye devam ediyorlar. Bu arada da uyutmaktalar. 23 Haziran saat 17:30 gibi hipotermi ile uygulanan tedavi bitecek ama hastane de normal mesai bittiği için nöbet mesaisi başlayacak. Bayram süresince devam edecek gibi görünüyor. Uyandırma işleminin nöbette yapma riskinin alınmayacağı söyleniyor ama durum tam belli değil.
Babam yoğun bakımda olduğu için ondan sadece günde 1 defa bilgi alabilecekmişiz ve Oda sadece mesai günlerinde. Öğlen 13:00 da yoğunbakımın dışındaki oda da ekrandan gösteriyorlar. 13:30 gibi doktor bilgi veriyor. 14:30 gibi bir kişi 5 dakikalık yanına giriyor.

Kemoterapi için bir not düşmek istiyorum. Kemoterapi sonrası her ne olursa olsun vücudun tuzunu yani sodyum'unu kontrol etmek lazım. Özellikle böbreklerde bir fonksiyon problemi olur ise babamda olduğu gibi tuz oranı düşüyor ve kemoterapi veya kanser olmasa bile bu sodyum yetersizliği insanı öldürebilir.

Başka bilgiler aldıkça buraya ekleyeceğim.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Azure Cosmos DB Emulator Çalışmıyor.

Merhaba, Bugün Azure Cosmos DB'ye bir göz attım. Kullanımını anlamak için kendi bilgisayarımıza bir emulator(Azure Cosmos DB Emulator) kurabiliyoruz. Bunu kurup çalıştırdığımda DocumentDB.StartupEntryPoint.exe'nin hata verdiğini gördüm. Hatanın detayını eventviewer'dan şöyle gördüm:

Git'te GitCredentialWinStore ile ilgili alınan hatanın çözümü

Git kurulumundan sonra remote(sunucu) ile ilgili işlemler yaptığınızda session açık olsada tekrar tekrar kullanıcı adı ve şifre soruyor ve mesaj ekranında aşağıdaki gibi bir hata alıyorsanız:
"C:\Program Files (x86)\GitExtensions\GitCredentialWinStore\git-credential-winstore.exe" erase: C:\Program Files (x86)\GitExtensions\GitCredentialWinStore\git-credential-winstore.exe: No such file or directory bu durumda  git'in şifre saklama sisteminde bir problem oluştuğunu görmekteyiz. Bunun çözümü olarak öncelikle https://github.com/Microsoft/Git-Credential-Manager-for-Windows adresinden Windows için git şifre yönetim aracını indirmeniz ve kurmanız gerekiyor. Dosyanın tam indirme linki :
https://github.com/Microsoft/Git-Credential-Manager-for-Windows/releases
şeklindedir. Güncel versiyonu buradan indirip kurduktan sonra GIT BASH ile 2 satırlık bir işlem yapmamız gerekiyor.

1. öncelikle git'in geçerli şifre yöneticisini siliyoruz :

git config --global --unset credential.helper